ROOM FOR CULTURE (Кімната для культури) — урбаністична ініціатива, яка прагне створити мобільний культурний простір в одному з житлових масивів Дніпра. Новий павільйон сприятиме взаємодії локальної спільноти: тут можна буде влаштовувати зустрічі, буккросинг, концерти, кінопокази або інші події.

«Кімната для культури» — це можливість дослідити власний житловий масив та зробити його більш пристосованим для культурних потреб місцевих мешканців. Фокус проєкту передбачає зміщення акценту з центру міста на більш віддалені райони та розвиток їхньої культурної інфраструктури.

Тимчасовий павільйон стане неформальним осередком культурного життя, який команда архітекторів створюватиме індивідуально для конкретного місця. Проєкт буде враховувати запити місцевої спільноти та підкреслюватиме автентичність вибраної локації. Для цього ми запрошуємо до співпраці ініціативні групи з районів Дніпра. В процесі роботи до них долучиться команда експертів, які проведуть мультидисциплінарне дослідження житлового масиву, визначать його проблеми та актуальні потреби.

Простір створюватиметься у партнерстві з наявною локальною ініціативою протягом 2022 року. Для реалізації проєкту ми виберемо один район Дніпра — вже влітку там з'явиться новий культурний простір. Після цього він буде функціонувати та розвиватись силами спільноти.


Яким може бути культурний простір, створений у рамках ініціативи ROOM FOR CULTURE? Ось декілька прикладів, які надихнуть вас на участь у проєкті та розробку мобільного павільйону у своєму районі.Сцена:Stage — тимчасовий павільйон, який розташовувався на місці закинутого амфітеатру у парку Шевченка. Простір був доступним для всіх дніпрян: тут можна було провести концерт, воркшоп або навіть заняття з йоги. Сцена отримала чимало архітектурних премій та стала платформою для взаємодії різних міських спільнот.Це одне з регіональних «представництв» Дому Європи в Україні. Тричі на рік павільйон мандрує різними містами та адаптується до їхньої архітектури: він, як конструктор з 4 деталей, що можна зібрати 6 способами.PaPoMo — це мобільна конструкція у вигляді трибун, яку мешканці Марселя використовують для різних потреб: зібрань, обговорень або лекцій. Її можна розмістити в будь-якому публічному просторі, оскільки PaPoMo легко транспортується, збирається та розбирається.Мобільний сад, сконструйований нідерландською художницею Аннечієн Майєр, дозволяє займатися садівництвом просто посеред міста.The Kagerou Village розташовувалась у дворі колишньої японської школи та складалась із тимчасових дерев'яних павільйонів, що функціонували як публічний простір для дітей та дорослих.Павільйон побудований із 1300 прозорих пластикових кошиків у південнокорейському місті Тегу. Ініціатори проєкту підтримують ідею перевикористання та звертають увагу на те, що сучасна архітектура має підлаштовуватися під потреби навколишнього середовища.
CREDITS

СЦЕНА:STAGE
Location: Dnipro, Ukriane
/NGO Kultura Medialna and citizens of Dnipro/
Photo borrowed from publicspac.org 

HOUSE OF EUROPE PAVILION
Location: Ukraine
/House of Europe/
Photo borrowed from houseofeurope.org.ua

PAPOMO
Location: France
/Collectifetc/
Photo borrowed from collectifetc.com

VOLKSTUINTJES (PEOPLES GARDENS)
Location: The Netherlands
/Annechien Meier/
Photo borrowed from nextnature.net

THE KAGEROU VILLAGE
Location: Kyoto, Japan
/Tato Architects + ludwig heimbach architektur/       
Photos by: Nobutada Omote
Photo borrowed from archdaily.com

1300 RECYCLING PAVILION
Location: Suseong-Gu, South Korea
/Hyunje Joo/
Photos by: Hyunjejoo_Baukunst
Photo borrowed from archdaily.com


           

©КІМНАТА ДЛЯ КУЛЬТУРИ, 2021
РОЗРОБКА ДИЗАЙНУ ТА ВЕБСАЙТУ – КАТЕРИНА СКІПОЧКА
ПРОЄКТ СТВОРЕНО ЗА ПІДТРИМКИ КУЛЬТУРА МЕДІАЛЬНА НА БАЗІ ЦЕНТРУ СУЧАСНОЇ КУЛЬТУРИ У ДНІПРІ


      

INSTAGRAM FACEBOOK
EMAIL
©КІМНАТА
ДЛЯ КУЛЬТУРИ, 2021

РОЗРОБКА ДИЗАЙНУ ТА ВЕБСАЙТУ – КАТЕРИНА
СКІПОЧКА

ПРОЄКТ СТВОРЕНО ЗА ПІДТРИМКИ КУЛЬТУРА МЕДІАЛЬНА НА БАЗІ ЦЕНТРУ СУЧАСНОЇ КУЛЬТУРИ У ДНІПРІ